luty19

Witaminy

dodano: 19 lutego 2016 przez krazia


Witaminy są nam nieodzowne do życia. Przekazujemy je do układu przez poprawne żywienie, ale kiedy brak nam czasu by zjeść pełnowartościowy pokarm, należy pamiętać o dodatkach do diety, które przynajmniej w części spełnią zapotrzebowanie naszego układu na nieodzowne mikroelementy.

 
Dodatki do diety w postaci witaminowych pastylek są dostępne na rynku od bardzo dawna. Powinno się jednakże zwracać uwagę na składniki pastylek witaminowych, poniektóre połączenia mogą być zgoła dla nas niekorzystne i tak zwane bomby witaminowe mogą nam raczej wyrządzić szkodę niż wspomóc. Naturalne witaminy są zdecydowanie lepsze a także bardziej przyswajalne przez komórki. Nie wolno więc zapomnieć, że pożywienie to prawdziwe źródło witamin przeto powinno się zadbać, ażeby właśnie poprzez nie, było dostarczane do wnętrza ustroju.
Jedną z niezmiernie ważnych witamin dla naszego układu jest witamina C. Jej znaczenie jest w tym sensie niezwykłe, że wzmacnia przebieg odnowienia jak również przyrostu komórek. Wpływa na prawidłową naprawę tkanek. Wykorzystywana jest też w kosmetyce, dlatego że ma wpływ na osłabienie następstw starzenia się skóry.
 
Witamina C pozwala szybko goić się kontuzjom lub poparzeniom i pooperacyjnym ranom. Wpływa na redukcję cholesterolu we krwi przeto polepsza również krążenie. Deficyt witaminy C powoduje m.in. gnilec.
Znakomitym organicznym źródłem witaminy C są owoce cytrusowe, pietruszka, jagody, ziemniaki. O jej dostarczenie powinni się szczególnie zatroszczyć palacze, jako że palenie papierosów wpływa na utratę od dwudziestu pięciu do 100 gram witaminy C.Dodaj do:


Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy - zaloguj się lub załóż konto


Odpowiedzi moga dodawać tylko zalogowani użytkownicy - zaloguj się lub załóż konto


Nie ma jeszcze komentarzy - wyraź swoją opinię jako pierwszy